TYPY DŘEVOSTAVEB:

PARTNEŘI:

Dřevostavby svépomocí

Některé z firem začaly vyrábět dřevostavby v podobě stavebnicových systémů. Takovou dřevostavbu by měl být schopen postavit svépomocí každý průměrně zručný kutil. Je však nutné upozornit, že zkušenosti jsou při realizaci stavby k nezaplacení. Z tohoto důvodu bychom si měli koupi dřevostavby v podobě stavebnice dobře rozmyslet. Občas totiž bývá lepší nechat práci na profesionálech a vyvarovat se tak zbytečných problémů.

Pokud se skutečně rozhodneme pro realizaci dřevostavby svépomocí, tak na nás čekají zřejmě výrazné úspory. Mohou dosáhnout i několika set tisíc korun.

Dřevostavby, které jsou připraveny na stavbu svépomocí bývají z logických důvodů typové projekty. Neznamená to však, že by nebylo možné dělat žádné individuální úpravy. Ve firmách se nám většinou budou snažit vyjít vstříct. Platí zde však jednoduchá rada. Pokud možno se vyvarujte zbytečně rozsáhlých úprav původního projektu. Případné změny nejsou ověřeny praxí a jejich finální důsledky mohou být těžko odhadnutelné. Mohlo by dojít k nepříjemným překvapením.

Stavba bez problémů

Dřevostavby v podobě stavebnic se dodávají s velmi podrobnou dokumentací, aby byla stavba svépomocí, co nejvíce usnadněna. Všechny stavební díly jsou pečlivě označeny a v návodu k nim je patřičný popis s prostorovým nákresem. Celý postup realizace dřevostavby je pak detailně rozepsán do kroků, aby byly eliminovány případné chybné, a možná i nevratné kroky.

Stavební díly jsou vyráběny moderními postupy a měly by být dokonale přesné. Nikdy by se nám tedy nemělo stát, že někde něco nepasuje. Firmy většinou na kvalitu dílů poskytují určitou garanaci. S dobře připravenou stavebnicí se tak stane stavba dřevostavby svépomocí radostí.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!